Advert
Advert
Advert

İngiliz turistin aklı Türkiye'de

Corona virüsünün evlerine kapattığı milyonlarca İngiliz, yaz aylarında salgının daha az hissedildiği ülkelere tatile gitmek için plan yapmaya başladı.

İngiliz turistin aklı Türkiye'de
Bu içerik 91910 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İngiliz medyasında yer alan bir haberde ise, Türkiye'ye gelmek isteyen İngilizlere, yeni uygulamaya alınacak olan corona virüsü sertifikası hakkında bilgiler verildi. İngiliz Mirror gazetesinde yer alan haberde, İngiliz turistlere Yunanistan, Kıbrıs, Türkiye ve İspanya gibi turizm ülkelerine gitme konusunda çeşitli bilgi ve tavsiyeler verildi.

Corona virüsü salgınını yavaş yavaş atlatmaya başlayan bazı Avrupa ülkeleri, yaz döneminde turizm kaynağını kaybetmemek için çalışmalara başladı. İtalya ve İspanya’da çeşitli tatil beldelerinde corona virüsü salgınından etkilenmemek için çeşitli kampanyalar yapılmaya ve tedbirler alınmaya başlamıştı.

TÜRKİYE’DEKİ SON DURUM ANLATILDI

Yaz döneminde Avrupa’daki sıcak denizleri en çok tercih eden ve gittikleri ülkelerde ekonomik katkı sağlayan İngiliz turistlere ise, İngiliz medyası tarafından uyarılarda bulunuldu.

Sosya mesafenin önemine dikkat çekilen uyarılarda, Türkiye ile ilgili turist sertifikasına vurgu yapıldı. İngilizlere, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın otellerden istediği corona tedbirlerine uyum sertifikası da anlatıldı. Haberde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, “Türkiye’deki durum mayısın ikinci haftasında normalleşmeye başlayacak” ifadesi yer aldı.

KORONA YOKTUR SERTİFİKASIYLA İLGİLİ BİLGİ ALIYORLAR  

Türkiye’nin yurt dışından gelecek olan turistler için istediği ‘corona virüsü yoktur’ sertifikası ile ilgili bilgilerin verildiği haberde komşu Yunanistan’da da yeni kuralların uygulamaya konulduğu belirtildi.

Oteller, sahiller, havuzlar, kahvaltı alanları ve tur otobüslerinde yeni kuralların uygulanacağı Yunanistan için turizm işletmelerinin temmuz ayında açılmasının iyi bir haber olacağı ifade edildi.

İngiliz turist türkiye bodrum antaşya fethiye hisarönü ölüdeniz ingiliz kızlar barlar sokağı disco party foam party
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek