Advert
Advert
Advert

İLAHİ ADALET

Şimdi Antalya’da iki gündür yaşananları görünce sadece gülüyorum ve adaletin yerine gelmesiyle de mutluyum.

İLAHİ ADALET
Bu içerik 45210 kez okundu.

Gazeteci bir ablamın her sohbette bir cümlesi aklıma geldi, “Biz hancıyız bu yoldan daha çok gelen geçen olacak.”

Evet kendini bir an Karun zanneden birçok figür ortaya çıkıyor, zannediyorlar ki hayat yetkilendirdikleri süreçte ki gibi devam edecek.

28 yıllık siyasi organizasyon hayatımda o kadar çok cumhurbaşkanı, başbakan, balan, milletvekili, belediye başkanı ve bürokrat eskisi gördüm ki, mühür ellerinden alındıktan kısa bir süre sonra sudan çıkmış balık misali neye uğradıklarını şaşırmışlardır.

Makam odaları, el pençe duran yalaka etek öpücüler etraflarından koptuklarında evde tek başına depresyona girdiklerini, o günlerin geri geleceği şansı ile saçmalayıp kendilerini rezil ettiklerini çok gördüm.

Şimdi Antalya’da iki gündür yaşananları görünce sadece gülüyorum ve adaletin yerine gelmesiyle de mutluyum.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya adayı sayın Böcek adaylığını oluşturmak için yoğun çabası karşılık bulmuş seçimlerde Millet ittifakının ve Türkiye’deki genel konjonktürün de tetiklemesi ile seçimleri kazanmıştır, fakat gel gör ki o bu süreçte kazanmasını iktidarın bazı isimlerinin desteği olduğunu düşünerek yapılanmasını nerede ise onlara göre oluşturmuştur.

Bunun en büyük örneği Genel merkeze rağmen Konyaaltı Belediyesi’nde başkan yardımcılığına getirdi Cansel Çevikol Tuncer’i Genel sekreterliğe getirebilmesi için uygun olmayan şartları özel Cumhurbaşkanlığı KHK sı ile başarması gerçek partililerde unutulmaz bir iz bırakmıştır.

Genel başkanın her Salı grup toplantısında Fettah Tamince ve avukatlarının FETÖ terör örgütü bağlantılarını dile getirmesine rağmen, Tamince’nin ve şirketlerinin avukatı Cansel Çevikol Tuncer Cumhuriyet Halk Partili Antalya Büyükşehir Belediyesi genel sekreterliğine getirilmiştir.

Bu ağır travma Antalya seçmeni tarafından çok anlaşılmadı ve duyurulmadı, fark etmiş olsalardı bunun faturası ağır olacağını düşündüğüm süreç Başkanın hastane sürecinde patlak verdi.

FETÖ nün ağırlıklı el attığı Türkiye Futbol Federasyonu ve Türk futbolunun kara günlerine denk gelen Çevikol’un TFF Antalya bölge müdürlüğü görevi gibi Genel sekreterliği, Altın Portakal koordinatörlüğü gerçekten incelenmesi gerekli bir süreç.

Başkanın ölüm döşeğinde yapılan partiler, eğlenceler, kahkahalar, kutlamaları görmeyen oğul BÖCEK bir laf etmiş “BAŞLAR AYAK, AYAKLAR BAŞ OLDU” diye haklısın oğul Böcek ayakların baş olduğunu gördük, ayakların hükümdarlığını, babasının çiftliği zannettiği belediyeyi kendi işletmesi zannettiğini ve maalesef bunun böyle devam edeceğini bir gün elinden alınacağını düşünmeyen ve hatta hesap vereceği günlerin yakın olduğunu görmeyen ayaklar gördük.

Oğul Böcek bu laf bu teşkilata ve bu teşkilatın bayrağını taşıyanlara olduğunu görmeni bundan ötürü bu laf senin ne hakkın nede haddin olduğunu hatırlatmak isterim.

Baba Böcek inşallah taburcu olduğunda daha açık ve net yazacaklarımız var tabi ki şu ana hasta yatağında bazı konuları es geçiyorum.

Ama bu süreç genel merkezin inisiyatifi ile gerçekleşmiş olma olasılığı çok yüksek. Kendisine karşın yapılan bu atamanın hesabını çok uzun sürmeyen bir süreçte eline geçen ilk fırsatta kapatmış olması etme bulma dünyasının bir yansıması bence.

Bu daha başlangıç diye düşünüyorum.

Gerçek partililerin davalarına zarar vermemek adın sustukları bu süreç bu olayla az da olsa yüreklerine su serptiğini düşünüyorum.

Altın Portakal da Başkan vekilini yok sayma çaban bak 3 gün sürdü, haticeye değil neticeye bak.

Şimdi süreç başladı senin için görevsiz, etkisiz, korumasız bu süreç geçmişin yaşanmamışlıklarını da tetikler inşallah umudu ile sadece gülüyorum.

Buna bir o kadar üzülen vampir, yalaka, fikir hırsızı ve eli kalem tutan üç beş kimlik yoksunu susuyorlar, üst perdeden konuşanlar susuyorlar, kapıda el pençe yol bulanlar kafalarını kuma gömmüş yeni oluşumun akarına girmek için haysiyetlerini akıtacak su bekliyorlar.

Sıra size de gelecek, hesap vereceğiniz günler yakın zamanı var zannediyorsunuz ki yedikleriniz yanınıza kar kalacak, bunu unutun, hesap vereceksiniz.

Altın portakal bir milat bunun içinde yer alan her kes, her kuruş hesaba tabi, unutmayın.

Evet Antalya basını görelim “Basın Ahlakı” ve onurunuzun tezahürünü, Bu öyle duayen bir gazeteciye yasak getirtmeye, bu öyle çıkar çatışması uğruna servis edilen yalan haberleri kaleme dökmeye benzemiyor, Şimdi onurunuzla bir haber kaleme alın, bu konuyu içtenlikle irdeleyin ve haber yapın, tarafsızca ve kimliğinizle.

Mevlüt Yeni bir lafımda sana, sen cemiyet başkanısın, gazeteciler cemiyeti, bu bir siyasi dernek ya da kuruluş değil, tabi ki siyasi görüşün, duruşun olmalı ama bu senin ofisinde geçerli, cemiyetin çatısı altında bunu yapamaz, taraf tutamaz, karşı tarafı yok sayamazsın.

İdris Özyol bu kavganın diğer tarafı olarak doğruları yazdığını, karşı taraf olduğunu iddia ediyor isen ABB Belediyesi, Çevikol, Tamince, Fetö, Oğul Böcek hakkında da tarafsız yazını bekliyoruz.

Bu arada ofisinize yapılan ve hala bir sonuç alınamayan saldırı Antalya’da görev yapan tüm gazetecilere yapılmış bir saldırı olduğunu, bugün size yarın kendilerine olacağını hesaplamayan meslektaşlarınıza tarafgirliğin de sonu geleceğini bu sürecin biteceğini hatırlatmak isterim.

Cinayet araştırması yapılırken bu olaydan kim çıkar sağlar sorusu genelde suçluyu ortaya çıkarmada doğru sonuç verir, şimdi bu yetkilerin alınmasında susan, görmeyen hatta karşı görüş bildiren yani çıkarı olanlara bir bakın, sol cenahtan kimseyi görecek misiniz, bence göremeyeceksiniz.

Allah’ın Adaleti,

Sırasıyla hepinize gelecek,

Gelmez diyenler emin olun sırada o kadar çok bekleyen var ki,

Geçen büroma hiç tanımadığım 3 meslektaş geldi, bir cümlemde bu kent de bir şerefsiz, hırsız var dediğimde emin ol üçü de senin adını verdi.

Kent biliyor kimin ne olduğunu, sıra size de gelecek, hesap vereceksiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek