Advert
Advert
Advert

ÇORBACILAR

Siz hırsızları, arsızları, namussuzları görmezden gelmezseniz, aadam sendecilik yapmazsanız, o asalak 5-10 leş yiyici bu odaklarda barınamaz. o sivil toplum örgütlerinde kendilerine yer bulamaz, o makamlarda oturamaz.

ÇORBACILAR
Bu içerik 23610 kez okundu.

Sabah kalktı çorba içti, öğlene köfte istedi, akşama kebap sipariş verildi, birdirbir oynadı, halay çekti, ip atladı, e ne oldu çorbaacılar, hedefleriniz doğrultusunda ölüm döşeğinde yatan adama bunları siz yaptırıyordunuz.

Allah uzun ömür versin, sayın böcek hakkında bunları siz söylediniz ben birazcık abartmış olabilirim ama size, yani makam, mevki, imkan, para  verdiklerine sesleniyorum, hasta yatağında öümle pençeleşen birisini bu hallere siz soktunuz.

Sadede imkan ve anlarınız sabit kalsın, yolunuz kesilmesin, yol verdikleriniz üzülmesin diye hasta yatağındayken zil takıp kutlamalar yaptınız, yalanlar söyleyerek ölümle yüzleşen biri ile dalga geçtiniz.

Oğul böcek sahte evrak işini senin çözmen lazımdı aslında, kimde olabilirki, şifreler ve bilgiler kimdeyse evrakı hazırlayan da odur.

 Babanın adını imzasını izinsiz ve sahte hazırlayan, evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık yapmaya yeltenen bu şerefsizleri sen bulabilirsin aslında.

Antalya birden evrildi, yön değiştirdi suyun akışına kendilerini bırakıverdi, ne güzel bukalemun gibi her renge, her olaya, her değişime uyan sizler azıcık utanın, omurgalı olun.

Büyükşehirde değişim en başta istenilen şeklini alıyor, fakat yeni gelen aslında genel sekreter olması istenen, şimdilik yardımcı sıfatındaki sayın Karakuş'a gereken raporlar iletilecektir.

Satılık kalemler, ihale alan gazeteciler, hülleci basın mensupları, antalya turizmi için bir şeyler yaptığı iddiası ile kan emen asalakları, leş yiyen fikir hırsızlarını anlatacaklardır, bunun takibinde olan onlarca insan bir biriyle istişaredeler zaten.

Sayın Böcek yoğun bakımdan çıktı cümlesinin aslı şu olabilirmi,

Yoğun bakımdan çıktı algısı adına sadece, aynı yoğun bakım cihazlarının birebir taşındığı yoğun bakım dışında bir odaya alınması, sizin gelecek kaygınızdan yapılmış bir hamle olabilirmi, iddialar o ki aynı senaryoyu şimdi ev yada bir otel odası için planladığınız ve taburcu oldu algısını kamu oyuna yedirmeniz adına yapacağınız yeni hamle diye bir söz dolanıyor ortalıkta.

O çorbayı içebilse siz o kareyi bilboard yapar tüm şehri kuşatır, ulusal televizyonlara 29 ekim ihalesi karşılığı servis ederdiniz.

Oynamayın, oynadıkça altınızdaki koku kente dağılıyor, sizin bu pis kokunuz sizi hijyenik kuralları ihlal ettiğiniz için hasta eder.

Dikkat edin.

Aile kavramını başladığı gün bitirmişssiniz, ahlak, namus, şeref önemli kavramlar.

Bundan yoksun olanlar bir kaç gün saltanat sürebilir ama heybesindeki pislikler ile birlikte öyle bir boğulur ki neye uğradığını şaşırır.

Antalya basını bu kent sizin ellerinizde hizaya gelebilir, kalemlerinizi sağlıklı ve adaletli kullandığınız takdirde bu ken hak ettiği şekilde yönetilir ve hak ettiği değeri bulur.

Siz hırsızları, arsızları, namussuzları görmezden gelmezseniz, aadam sendecilik yapmazsanız, o asalak 5-10 leş yiyici bu odaklarda barınamaz. o sivil toplum örgütlerinde kendilerine yer bulamaz, o makamlarda oturamaz.

Başınızı elleriniz arasına alın ve 5 dakika düşünün, siz bir avuç gazeteci o kenti antalyalı adına savunup, antalyalı adına yönettirebilrsiniz.

Siz bağımsız, erdemli, şerefli kalemler olarak bunu yapabilirsiniz.

Görüşleriniz, hayata bakışınız farklı da olsa o kenti ortak yaşıyorsunuz.

Başka Antalya yok.

Çorbacıları aranızda silin atın, bunu halka da anlatın.

Özgür ve güçlü basın için, hadi ilk adımı atın.

Saygılarımla

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek