Advert
Advert
Advert

Türofed Başkanı Osman Ayık

TÜROFED, kanun teklifi ile ilgili düzeltme taleplerini Bakan Ersoy’a iletti

Türofed Başkanı Osman Ayık
Bu içerik 53410 kez okundu.

 

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kurulması bizim sektörün geleceğe çok daha iyi bir şekilde hazırlanmasını ve yoluna devam etmesini sağlayacak” dedi.
 
Ayık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektör temsilcileriyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret ettiklerini, bugün TBMM'de görüşülecek Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının kurulmasına ilişkin kanun teklifi ile ilgili bir takım düzeltme taleplerini Ersoy’a sözlü ve yazılı olarak ilettiklerini söyledi.
 
Bakan Ersoy'un sektörün içinden geldiğini ve aynı zamanda sektörün sözcüsü konumunda da olduğunu kaydeden Ayık, şöyle konuştu: “Türk Turizmi için çok önemli bir gün. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı önemli bir kaynak oluşturma mekanizması olacak. Ajansın kurulması bizim sektörün geleceğe çok daha iyi bir şekilde hazırlanmasını ve yoluna devam etmesini sağlayacak. Ajans sektörün krizler yaşamadan yoluna devam etmesini sağlayacak önemli bir araç olacak. Aynı zamanda tanıtma anlamında yeni bir anlayış getirecek. Bakanımız sektörün durumunu ve yapılabilecekleri çok iyi biliyor. Görüşmeler sonunda da kanunun olumlu düzenlemeler ve gelişmelerle yasalaşacak diye umuyorum.”
okan bayülgen diriliş ertuğrul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinde
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek
Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler açılabilecek